JF-1 серија стаклена површина стрес метар

Краток опис:

JF-1 SURFACE STRESS METER The JF-1 series are developed for measuring surface stress of thermal tempered glass. JF-1 Series glass surface stress meter is a Differential Stress Refractometer (DSR). After several time optimization, operator can complete the operation by adjust only one component.  PC SOFTWARE  INSTRUMENT   CODE AND STANDARD ASTM C 1048, ASTM C 1279, EN12150-2, EN1863-2 FEATURES DSR Method EASY OPERATION SMALL SIZE SPECIFICATION Range: 200 MPa LCD: 3.5” CONTAC...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  JF-1 ПОВРШИНСКИ СТРЕСОТ METER

  Серијата JF-1 се развиени за мерење на површина стресот на термички калено стакло. JF-1 Серија стаклена површина стрес метар е диференцијален рефрактометар стрес (DSR). По неколку време оптимизација, операторот може да се заврши работата со прилагодете ги само една компонента. 

  JF-1 мерка view02 DSC_98461

  PC софтвер 

  ИНСТРУМЕНТ

   

  Код и стандардни

  ASTM C 1048, ASTM C 1279, EN12150-2, EN1863-2

  КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДСР Метод

  Лесно ракување

  МАЛА ГОЛЕМИНА

  СПЕЦИФИКАЦИЈА

  Опсег: 200 MPa

  LCD екран: 3.5 "

  КОНТАКТ

  Лице за контакт: Џеф Ли

  Тел: +86 153 2112 8188

  Е-пошта: jeffoptics@hotmail.com

  Web: www.jeffoptics.com

  Додадете: Соба 225, зграда 1, Jimenli заедница, Haidian округ, Пекинг, Кина.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !