JF-2 серија површинско стрес Meter

Краток опис:

The JF-2 series are developed for measure the surface stress of chemical tempered glass. JF-2E is the Portable Version with PDA. JF-2C is the Compact Version with PC software.  JF-2E JF-2C Single ion exchange glass Double ion exchange glass   Feature: Easy operation Small size Single / double ion exchange glass Manual operation (with PC software) Specification: Refractive Index: 1.47~1.53 (other RI range customized according to requirement) Stress :1500MPa Depth: 100um ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Серијата JF-2 се развиени за мерка на површината стрес на хемиски калено стакло. JF-2E е пренослив верзија со PDA. JF-2C е компактна верзија со PC софтвер. 

  DSC_0071 DSC_0065

  JF-2E

  JF-2C
  图片 1 图片 2
  размена на стакло еден јон размена стакло Двоен јонски

   

  Тема:

  лесна работа

  Мала големина

  Еден / двојно јонска размена стакло

  Рачно ракување (со PC софтвер)

  спецификација:

  Индекс на прекршување: 1.47 ~ 1.53 (други спектар RI изменуваат во согласност со барање)

  Стрес: 1500MPa

  Длабочина: 100um

  Точност: 20 MPa / 5um

  Извор на светлина: 590/750 nm

  Оперативен систем: JF-2E интегриран PDA или JF-2 софтвер за компјутер (Windows 7 со dot net славните работа 3.5 или за)

  Тежина: 0.3kg (без PDA) /0.5kg (со PDA)

  контакт:

  Г-дин Ли Џеф

  Адреса: Соба 225, зграда 1, Jimenli заедница, Haidian округ, Пекинг, Кина.

  Тел: +86 153 2112 8188

  E-Mail: jeffoptics@hotmail.com

  http://www.jeffoptics.com


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !