JF-3 ПОВРШИНСКИ СТРЕСОТ METER

Краток опис:

Серијата JF-3 се развиени за мерка на површината стрес на топлинска калено стакло со ласер. JF-3E стаклена површина стрес метар е подобрена пасење агол површина polarimeter. што е потребно за предност од стакло оптички структура. агол на светлината пасење е избран од себе стакло за да се измери. Покрај тоа, на приемната огледало е оптимизиран и се потребни повеќе не хоризонтално движење. Тоа ја намалува комплексноста на работата во голема мера. оптимизиран алгоритам за обработка на слики ја зголемува резолуцијата на ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Серијата JF-3 се развиени за мерка на површината стрес на топлинска калено стакло со ласер. JF-3E стаклена површина стрес метар е подобрена пасење агол површина polarimeter. што е потребно за предност од стакло оптички структура. агол на светлината пасење е избран од себе стакло за да се измери. Покрај тоа, на приемната огледало е оптимизиран и се потребни повеќе не хоризонтално движење. Тоа ја намалува комплексноста на работата во голема мера. оптимизиран алгоритам за обработка на слики ја зголемува резолуцијата на стрес на 0.1MPa. 

  JF-3E DSC_0227

  PC софтвер

  ИНСТРУМЕНТ

   

  Код и стандардни

  ASTM C 1048, ASTM C 1279, EN12150-2, EN1863-2

  КАРАКТЕРИСТИКИ

  Подобрен воздишка  Метод

  Лесно ракување

  МАЛА ГОЛЕМИНА

  СПЕЦИФИКАЦИЈА

  Опсег: 200 MPa

  LCD екран: 3.5 "

  Резолуција: 0.1MPa

  КОНТАКТ

  Лице за контакт: Џеф Ли

  Тел: +86 153 2112 8188

  Е-пошта: jeffoptics@hotmail.com

  Web: www.jeffoptics.com

  Додадете: Соба 225, зграда 1, Jimenli заедница, Haidian округ, Пекинг, Кина.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !