Вести

 • Време на мислењето: Јуни-16-2017

  Кина Стакло 2017 година се одржа во Меѓународниот изложбен центар на Кина од 24 Мај - 27 Мај 2017 година во Пекинг, Кина. Пекинг Jeffoptics Company Limited беше таму за да ги презентираат своите производи на штандот на кинески дистрибутер - Кина Градење материјалот за испитување и сертификација Група копродукции, потполковник ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Јуни-16-2017

  Евроазија стакло саем 2017 година се одржа од 8 март - 11 Март 2017 година, во ТУЈАП саем, Конвенцијата и конгресен центар, Истанбул, Турција. Jeffoptics како изложувач, прикажани три од своите state-of-the-art инструменти за мерење на површина стресот на термички калено стакло и хемиски калено стакло во ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Јуни-16-2017

  Glasstec2016 се одржа од 20. септември - 23 септември 2016 година, во Messe Дизелдорф, Германија. На Glasstec е најголемиот меѓународен саем за производство на стакло и преработувачката индустрија. Jeffoptics ја покажа својата Серија Ф-1, JF-2 серија и JF-3 Серија стаклена површина стрес метри на изложбата ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Јуни-16-2017

  Пекинг Jeffoptics Company Limited учествуваа во Glasstech Азија 2016-14th Меѓународниот производи од стакло, стакло производство, обработка и материјали Изложба на ноември 24-26, 2016 година, што се одржа во Сајгон Изложба & Конгресен центар (SECC), Хо Ши Мин Сити Виетнам. Jeffoptics покажа ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Јуни-16-2017

  Пекинг Jeffoptics Company Limited учествуваа inZAKGlass технологија Експо 2016 се одржа од декември 9-11, 2016 година, во Pragati Maidan, Њу Делхи, Индија. Jeffoptics ја покажа својата Серија Ф-1, JF-2 серија и JF-3 Серија стаклена површина стрес метри во изложбата. JF-1 серија и JF3 серијата се за терм ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Јуни-16-2017

  Витрум 2015 година што се одржа од 6 Октомври - 9. октомври, 2015 година Витрум е стакло изложба, која се одржува во Милано, Италија на секои две години, а тоа привлекува трговија со луѓе од целиот свет и е настан-мора да присуствуваат каде италијанскиот производството на стаклото традиција е придружено со презентација на сечење-е ...Прочитај повеќе »

WhatsApp Online Chat !