JF-1 seri sipërfaqe xhami meter stresi

Përshkrim i shkurtër:

JF-1 SURFACE STRESS METER The JF-1 series are developed for measuring surface stress of thermal tempered glass. JF-1 Series glass surface stress meter is a Differential Stress Refractometer (DSR). After several time optimization, operator can complete the operation by adjust only one component.  PC SOFTWARE  INSTRUMENT   CODE AND STANDARD ASTM C 1048, ASTM C 1279, EN12150-2, EN1863-2 FEATURES DSR Method EASY OPERATION SMALL SIZE SPECIFICATION Range: 200 MPa LCD: 3.5” CONTAC...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  JF-1 SURFACE STRESS meter

  JF-1 seri janë zhvilluar për matjen e stresit sipërfaqe prej qelqi termike rrëmbyer. JF-1 gotë Series sipërfaqe stresi meter është një diferencuar Stres s refraktometër (DSR). Pas disa optimizimin e kohës, operatori mund të përfunduar operacionin duke rregulluar vetëm një komponent. 

  JF-1 masë view02 DSC_98461

  PC SOFTWARE 

  INSTRUMENT

   

  KODI DHE STANDARD

  ASTM C 1048, ASTM C 1279, EN12150-2, EN1863-2

  KARAKTERISTIKA

  DSR Metoda

  operacion i lehtë

  Madhësia e vogla

  SPECIFIKIM

  Varg: 200 MPa

  LCD: 3.5 "

  KONTAKT

  Personi i Kontaktit: Jeff Li

  Tel: +86 153 2112 8188

  Email: jeffoptics@hotmail.com

  Web: www.jeffoptics.com

  Add: Room 225, Building 1, Jimenli Community, qarkut Haidian, Pekin, Kinë.


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !